Portal_background_image

استاندار: تلاش براي جذب سرمايه گذار از اولويت هاي مهم مديران استان است.

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: هنر مدیران دستگاه های اجرایی استان جذب سرمایه گذار و استفاده از بخش خصوصی در راستای تولید و اشتغال پایدار است .

آقازاده استاندار مرکزی جذب سرمایه گذار و بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی را یکی از راهکارهای تحقق امر اقتصاد مقاومتی دانست و  اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی می تواند شناسایی و فراهم کردن بستر جذب سرمایه گذاران در نقاط مختلف استان باشد. 

استاندار مرکزی افزود: با توجه به محدودیت های منابع مالی  مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید راهکارهای جذب سرمایه گذاران خارجی و همچنین جذب سرمایه از منابع غیر دولتی  را در استان فراهم نمایند.

استاندار مرکزی بیان کرد: هنر مدیران دستگاه های اجرایی جذب سرمایه گذار و استفاده از بخش خصوصی در راستای تولید و اشتغال پایدار است  به هر میزان که در این مسیر موفق عمل کنیم توانسته ایم در  تحقق اقتصاد مقاومتی موثر باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع دولت، تنها راه ایجاد اشتغال و تولید بهره گیری از بخش خصوصی است. 

آقازاده تصریح کرد: حوزه صنعت و کشاورزی دو بال پوینده استان مرکزی است که با مشکلات و تنگناهایی  روبرو می باشند که با  همکاری و هماهنگی  و برنامه ریزی مدون و کارشناسی می توان  به حل مشکلات این دو بخش کمک کرد.

آقازاده بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ایجاد 960 هزار فرصت شغلی در سال جاری را هدفگذاری کرده که سهم استان مرکزی از این تعهد باید در اسرع وقت مشخص شود و همه دستگاه های اجرایی ظرفیت های خود را در راستای تحقق این تعهد دولت به کار بگیرند. 

استاندار مرکزی گفت: بانکهای عامل باید به تعهدات خود در راستای اعطای تسهیلات عمل کنند و تا پایان آذرماه گزارش  عملکرد خود را  به ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: رویکرد برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیاز به  بازنگری دارد چرا که تقسیم منابع مالی بیشتر در ستاد و یا کارگروه توسعه و برنامه ریزی استان انجام می شود و  وظایف ستاد اقتصاد مقاومتی فراتر از این می باشد .

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه توزیع مناسب و عادلانه منابع دست یابی به اهداف سازمانی را تسهیل می کند، بیان کرد: هدف اصلی رهبر معظم انقلاب از مقوله اقتصاد مقاومتی است بهره گیری از تمام  ظرفیت های موجود کشور برای رونق اقتصاد در شرایط تحریم است.

آقازاده تاکید کرد: ظرفیت های استان و کشور  باید شناسایی شود تا بتوانیم در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی قدم های موثری برداریم .

 استاندار مرکزی ابراز کرد: آن چه که رهبر معظم انقلاب و شخص ریاست جمهوری از ستاد اقتصاد مقاومتی انتظار داشتند ، بالاتر از نتایج ستاد اقتصاد مقاومتی استان است که باید با عملکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور تطبیق داده شود. 

وی گفت: جلساتی که در استان و استانداری برگزار می شود باید دارای سازوکاری باشد که فرمانداران و مدیران طی دو روز در هفته در جلسات شرکت کنند و در بقیه ایام هفته بتوانند در حوزه خود حضور داشته باشند، لذا  مدیران و فرمانداران در این راستا نظرات و پیشنهادات خود را به استانداری اعلام نمایند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز گفت: طرح عارضه یابی از واحدهای صنعتی استان از اوایل سال گذشته آغاز شد که بر این اساس یک هزار 681 واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفتند و از این تعداد 35 درصد تعطیل و یا نیمه تعطیل بودند و مابقی نیز در مجموع با 47 درصد ظرفیت اسمی خود مشغول به فعالیت بودند.

رقیه یادگاری افزود: در سال جاری 230 میلیارد ریال اعتبار طرح های اقتصاد مقاومتی و 230 میلیارد ریال نیز به عنوان کمک های فنی و اعتباری به صنایع تزریق می شود. 

وی ادامه داد: بسته هایی از قبیل رونق تولید، اشتغال فراگیر، مهارت آموزی دانش آموختگان، افزایش صادرات غیرنفتی و مشوق های تسهیلاتی در راستای افزایش تولید هدفگذاری شده که وظایف هر یک از دستگاه های اجرایی برای دست یابی به این اهداف ارسال شده است. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی با بیان اینکه طرح اشتغال پنج هزار نفری از ابتدای امسال در کشور مطرح شده است، بیان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی از ظرفیت های تولید روستایی چشمگیری برخوردار است، می تواند سهم قابل توجهی از تخصیص این منابع داشته باشد.

گالری تصاویر


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها