Portal_background_image

استاندار: رويكرد برنامه هاي دهه فجر استان مردم محور، نو و خلاقانه باشد.

آقازاده استاندار مرکزی در اولین نشست ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: خلاقیت و نوآوری باید در برنامه های دهه فجر مورد توجه قرار گیرد چراکه مخاطب این برنامه ها بیشتر جوانان هستند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی  قصد داریم برای نسل سوم انقلاب برنامه های این دهه را برگزار کنیم، لذا باید قدری از برنامه های تکراری، برنامه های موازی و خسته کننده پرهیز و بیشتر به سمت نوآوری حرکت کنیم و حتی برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و جلسات انتقادی در برنامه ها مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: شرایط کنونی بسیار حساس و قابل توجه است و باتوجه به اتفاقاتی که در هفته گذشته در کشور رخ داد، حساسیت برگزاری دهه فجر امسال نسبت به سنوات گذشته بسیار بالاتر است.

وی گفت: مخاطبان امروز ما نسل سوم انقلاب هستند، آنهایی که در هفته گذشته به خیابانها آمدند، مطالباتی دارند، درست است تعدادی فریب خوردند، اما نباید همه تقصیر را به بیرون از مرزها نسبت دهیم یا بر گردن این جوانان بیاندازیم، چرا که بخشی را هم خودمان مقصر هستیم .

آقازاده اظهار کرد: بهتر است در دهه فجر امسال با ایجاد فضای باز، پاسخگوی مطالبات نسل جوان، دانش آموزان و دانشجویان باشیم و در کنار این امر ضمن بیان اتفاقاتی که در جریان انقلاب اسلامی رخ داده، نسل جوان را با دشمنان و توطئه هایی که در حال انجام است، آگاه سازیم.

استاندار مرکزی گفت: کمیته های ستاد دهه فجر در قالب چارچوب هایی تعریف شده اند، اما باید خروجی این کمیته ها را نیز در نظر گرفت و در صورت عدم موفقیت این کمیته ها باید با ایجاد نوآوری، گام های مثبتی در این راستا برداشت.

استاندار مرکزی اظهار کرد: دهه فجر امسال مقارن با ایام فاطمیه است، با توجه به این شرایط نمی توان برنامه های امسال را به صورت شاد برگزار کرد، اما با تمهیداتی می توان برنامه های این ایام را برای جوانان متنوع تر برگزار کرد و به درک مطالبات به حق این قشر پرداخت، چنانچه اقدامات مطلوبی در استان مرکزی در این حوزه پایه ریزی شود، می تواند به الگویی برای دیگر استانها تبدیل و این برنامه ها در دیگر استان ها نیز  ساری و جاری شود.

آقازاده تصریح کرد: امروز هنر در این است که با استفاده از ذخائر عظیمی که در کشور وجود دارد، ترفندهای دشمنان  و شرایط اروپا و آمریکا را برای جوانان  تبیین کنیم .

وی گفت: دشمنان ایران با نادانی و جهالت به دنبال انحراف در اصول و عقاید جوانان و نوجوانان این سرزمین هستند.

وی بیان کرد: نباید فریب دشمن را خورد و با اتکا بر داشته های بومی و سرمایه های انقلاب و نظام در مقابل زیاده خواهی دشمنان ایستاد.


استاندار مرکزی بیان کرد: روز گذشته آمریکا با اعلام اعتراض در شورای امنیت به دنبال اهدافی بود اما خروجی این نشست منجر به تصویب بیانیه ای علیه جمهوری اسلامی ایران نشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: اکنون بیش از 45 میلیون نفر از جمعیت آمریکا زیر خط فقر زندگی می کنند و امروز این کشور نگران وضعیت اقتصادی و سیاسی ایران است.

آقا زاده اظهار کرد: آمریکا در حالی داعیه دار حقوق بشر و حمایت از صلح جهانی است که جنایات یمن و کشتار شیعیان مظلوم بحرین را نادیده می گیرد.

وی خاطر نشان کرد:در کمیته های استانی ستاد دهه فجر استان مرکزی باید از ظرفیت های تشکل های مردمی بهره  گرفت و از ظرفیت خانواده های معظم شهدا و پیشکسوتان در برنامه های دهه فجر استفاده کرد و نیات پلید کسانی که به ظاهر برای مردم ایران نگران هستند و در باطن تیشه به ریشه ملت و انقلاب اسلامی می زنند را به نسل جوان معرفی نمود.

استاندار مرکزی گفت: در برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی باید فعالیت های فرهنگی به صورت متمرکز انجام شود و از موازی کار جلوگیری شود تا با هماهنگی و انسجام و براساس نیاز روز و مطالبات مردم بتوانیم برنامه هایی را اجرائی کنیم که تاثیرات خوبی را بر جامعه داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: معرفی دستاوردهای انقلاب و تبیین خدمات نظام مهمترین مولفه در برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی در این استان است.

حقیقی افزود: مدیران دستگاه های مختلف وظیفه دارند تا عملکرد و دستاوردهای حوزه خود را به مردم ارایه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با تاکید بر مردمی بودن انقلاب اسلامی افزود: بنای شکل گیری جمهوری اسلامی ایران، سرمایه مردمی است و در دهه فجر باید از این ظرفیت بکر استفاده کرد.

حقیقی تصریح کرد: دهه فجر بهترین فرصت برای بازبینی کارنامه عملکرد مدیران است و باید دستاوردهای نظام و انقلاب را به عموم شهروندان معرفی کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: انتقال پیام انقلاب و آرمان آزادی خواهی برای نسل سوم و چهارم انقلاب وظیفه خطیر همه دلسوزان و ارادتمندان نظام است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در ادامه این نشست گفت: مکاتبات لازم با دستگاه های اجرایی در خصوص معرفی طرح های عمرانی قابل بهره برداری در دهه مبارک فجر در دستور کار قرار گرفته است.

زندیه وکیلی افزود: انتظار است طرح هایی از سوی دستگاه های اجرایی اعلام شود که قابلیت بهره برداری 100 درصدی داشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: پارسال پنج هزار برنامه در ایام الله دهه فجر در این استان برگزار شد.

حجت الاسلام عباس هاشمی افزود: 23 کمیته استانی و 200 کمیته مردمی در تکایا و مساجد استان مرکزی در برگزاری برنامه های دهه مبارک فجر مشارکت دارند.

گفتنی است در نشست ستاد دهه فجر استان مرکزی، فتح الله حقیقی به عنوان نماینده تام الاختیار استاندار مرکزی و جانشین این ستاد معرفی شد.

گالری تصاویر


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها