Portal_background_image

استاندار: مديريت منابع و تلاش در جهت بهبود شاخص ها ي استان اولويت اصلي مديران است.

سید علی آقا زاده استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که در محل استانداری برگزار شد،گفت: پاک دستی، کارصادقانه، مدیریت منابع و تلاش برای بهبود شاخصها و ردیف های اعتباری استان از اولویتهای اصلی مدیران است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: امروز استان مرکزی همانند دیگر نقاط کشور در شرایط حساسی قرار دارد لذا باید برای حل مسائل و مشکلات و همچنین پیمودن مسیر رشد و توسعه استان با تمام توان تلاش کرد و از پرداختن به حواشی پرهیز نمود.

استاندار مرکزی گفت: در بررسی های صورت گرفته، استان مرکزی در شاخص های گوناگون و در سر جمع اعتبارات نسبت به استان های همتراز خود از نظرشاخص های جمعیت و شاخص های اجتماعی و اقتصادی ، دچار عقب افتادگی و نقیصه جدی است.

وی بیان کرد: این نقیصه مربوط به امروز و دیروز نیست بلکه به یک دهه و بیشتر از آن بر می گردد که در جهت رفع آن تلاش شده ولی متاسفانه به نتیجه نرسیده است و مسئول آن استانداری یا سازمان برنامه و بودجه نیست بلکه همه دستگاه ها و نهادها در آن دخیل هستند.

استاندار مرکزی ادامه داد: تا زمان تدوین بودجه سال 97 فرصت زیادی باقی نمانده و همه دستگاه ها، ادارات کل و سازمان های دولتی که از بودجه عمومی استفاده می کنند باید ظرف دو هفته آینده تلاش کنند تا از وزارتخانه های مربوطه ردیف های اعتباری را افزایش دهند تا شاهد بهبود شاخص های مختلف در این استان باشیم.

آقا زاده اظهار کرد: در این خصوص دستگاه های اجرایی استان مرکزی وظیفه دارند با پیگیری های مداوم، ردیف های اعتباری را پیگیری کنند تا بودجه ای در شان و جایگاه این استان مصوب شود و در این مدت گزارش اقدامات خود را به استانداری منعکس نمایند تا در صورت نیاز مسائل و مشکلات را رفع نمائیم.  

وی عنوان کرد: برای تامین اعتبارات تا پایان سال جاری باید صرفه جویی به صورت جدی لحاظ شود تا در پرداخت حقوق و مزایا با چالشی مواجه نباشیم.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخناش پاکدستی را اصلی مهم که مدیران باید به آن توجه داشته باشند عنوان کرد و ادامه داد: امروز مردم به عملکرد مدیران و مسئولان نگاه ویژه ای دارند و خدمتگزاران به مردم و نظام باید پاکدستی را محور کار خود قرار دهند و به هیچ عنوان وارد مسائل حاشیه ای نشوند.

وی با اشاره به اینکه مدیران باید با پاکدستی و سلامت کاری اعتماد را در جامعه تقویت کنند ،بیان کرد: کمرنگ شدن اعتماد مردم به نحوه عملکرد مدیران بر می گردد و مسئولان باید تلاش کنند با رفتار های سنجیده، زندگی بدون تشریفات، بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص ساده زیستی و سبک زندگی اسلامی در راستای افزایش اعتماد مردم گام بردارند.

وی گفت:از نکات مهمی که دولت و شخص رئیس جمهوی بر آن تاکید دارند این است که دولت خود را از هر فسادی مبرا کند  لذا در ابتدای شروع دوره همکاری از مدیران می خواهم با پاک دستی؛ کار صادقانه و بدون منت را در حوزه کاری خود دنبال کنند و علاوه بر آن بر مجموعه خود اشراف و نظارت داشته باشند و با حداقل امکانات بیشترین و بهترین خدمت را به جامعه ارایه دهند و خود را از هرگونه شائبه فساد مبرا کنند.

آقازاده تصریح کرد: محدودیت ها و تنگناهای بسیاری در مسائل نیروی انسانی، مالی، اعتبارات، تجهیزات و سایر موارد وجود دارد اما باید با این محدودیت ها بهترین خدمات به مردم ارایه شود و حرکت در این مسیر کار سخت و دشواری است و هر فردی در این راستا وارد شد باید سختی ها را نیز تحمل کند.

وی تصریح کرد: مدیری که بتواند بر منابع به نحو مطلوب مدیریت و رضایت مردم را جلب کند، مدیری موفق و توانمند است.

استاندار مرکزی گفت:: مدیریت جدید استان مرکزی با نشست های تشریفاتی به شدت مخالف است و مسئولان باید نشست های بدون نتیجه را از برنامه های کاری خود حذف کنند.

وی ادامه داد: نگاه مردم به دولت، نظام و مسئولین نگاه خاص است مردم امروز به دولت اعتماد کردند که باید پاس بداریم، باید در هزینه ها صرفه جوئی کنیم و برای برگزاری جلسات نیز برنامه منسجم یا راهکار اجرائی مناسب اتخاذ کنیم تا از برگزاری جلسات نتایج مطلوب بگیریم  به نحوی که به وقت مردم و مسئولین نیز لطمه وارد نشود.

آقا زاده  با اشاره به بخشنامه‌ای از سوی وزیر کشور مبنی بر تحصیل نکردن مدیران در دوران مدیریت ،تصریح کرد:گفت: این بخشنامه  را درحوزه کاری خود اجرا خواهیم کرد و در این راستا افرادی که در مجموعه استانداری فعالیت دارند و تحصیل می کنند باید مرخصی تحصیلی اخذ کنند و یا اینکه مسئولیت خود را واگذار کنند.

استاندار مرکزی افزود: مدیران در سایر دستگاه ها و نهادهای اجرایی سعی کنند در زمان تصدی مسئولیت بیشتر به وظایف قانونی خود بپزدارند.

آقازاده عنوان کرد: استقرار مدیر منطقه ای در محل خود ضروری است و فرمانداران استان مرکزی نیز باید در منطقه ای که تصدی مسئولیت دارند با خانواده مقیم باشند و عمل به این امر برای استاندار، معاونان استاندار و مدیران کل دستگاه ها و نهادهای مختلف نیز وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت های مهرماه پرداخت و ضمن تبریک هفته ناجا گفت: نیروی انتظامی تاکنون همراه مهربانی برای نظام جمهوری اسلامی و بازوی توانمندی برای دستگاه های اجرایی بوده است که همواره تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری را در دستور کار خود داشته است.

استاندار مرکزی با اشاره به هفته استاندارد نیز در سخنانی افزود: اداره کل استاندارد با امکانات اندک توانسته نظارت های دقیقی در بحث صنایع، استاندارد سازی و ایمن سازی مربوط به جان و مال مردم داشته باشند.

استاندار مرکزی، با تبریک هفته تربیت بدنی نیز گفت: این استان در شاخص ها و سرانه ورزشی فقیر است و باید تلاش شود گام های بلندی در این راستا برداشته شود.

آقا زاده عنوان کرد: هفته پدافند غیرعامل از مناسبت های ایام پیش رو است و این موضوع نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند در جنگ و صلح عاملی اثرگذار برای حفظ کشور و نظام باشد.

وی در خصوص راهپیمایی اربعین حسینی گفت: در چند سال اخیر حضور میلیونی شیعیان در کشور عراق و کربلای معلی بزرگترین اجتماعات جهانی را شکل داده است.

استاندار مرکزی افزود: این اجتماع بزرگ در کشوری شکل می گیرد که امنیت آن در مخاطره است و این امر از برکات انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود که در راستای برقرای امنیت این کشور، مشارکت دارد.

آقازاده خاطر نشان کرد:امیدوارم در این شرایط و مقطع مهم بتوانیم  این وظیفه و  مسئولیت سنگین را با کمک مردم و همه مسئولین به نحو شایسته به مقصد برسانیم.

آیت الله دری نجف آبادی  نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد: اولویت های سال آینده این استان باید توسط مدیران شناسایی و هدفگذاری شود.

وی بیان کرد: خادمان دولت باید از فرصت پیش رو برای خدمت صادقانه به مردم استفاده کند و به منظور ارتقای رشد علمی، بهبود وضعیت اقتصادی و فرهنگی، مقوله خود اتکایی و ایجاد شاخص های تحول آفرین گام های بلند بردارد.

امام جمعه اراک ادامه داد: محدودیت منابع و امکانات دولتی و تعهدات سنگین در عرصه خدمتگزاری واقعیتی است و برای ایجاد توازن بین آن ها و حصول بهترین نتیجه باید بهترین شیوه مدیریتی مبتنی بر خلاقیت و صرفه جویی، ارتقای بهره وری و نظارت در همه بخش ها حاکم شود.

آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: برای عبور از شرایط خاص کشور، همه وظیفه دارند کمک حال دولت باشند.

وی اظهار کرد: موضوعات محیط زیست، کمبود آب و بیابانی شدن عرصه ها از موضوعات مهم کشور و استان مرکزی است که اگر برای حل و جبران آن برنامه ریزی لازم صورت نگیرد در سال های آینده با چالش های جدی روبه رو خواهیم بود.

امام جمعه اراک افزود: برای صنعت این استان به ویژه صنایعی که به بخش خصوصی واگذار شده باید تدبیر ویژه لحاظ شود و مدیرانی با کفایت این واحدها را اداره کنند.

گالری تصاویر


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها