Portal_background_image

جلسه شوراي اداري با حضور رئيس كل دادگستري كشور حجت الاسلام والمسلمين منتظري

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که با حضور رئیس کل دادگستری کشور در محل استانداری برگزار شد، گفت: 593 میلیون دلار کالا در 11 ماه امسال از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده و 244 میلیون دلار کالا به استان وارد شده است که این مهم نشان از افزایش 2 برابری صادرات نسبت به واردات دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی افزود: صادرات کالا از گمرکات این استان به خارج از کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب 32 و 29 درصد افزایش داشته است.

استاندار مرکزی گفت: همچنین واردات کالا به استان مرکزی نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 24 درصد و وزنی 57 درصد رشد داشته است که 90 درصد آنها مواد مورد نیاز تولید و ماشین آلات تشکیل می دهد.

زمانی قمی افزود: 95 واحد تولیدی بزرگ و متوسط از سال گذشته به خصوص بعد از توافق های هسته ای افزایش 20 تا 60 درصدی در تولید و صادرات داشته اند که این مهم نشان از رونق تولید و حرکت صحیح دولت در راستای افزایش تولید و رونق اقتصادی دارد.

استاندار مرکزی گفت: با نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، مسئولان این استان تمامی ظرفیت ها را در راه تحقق این مهم بسیج کردند و ستاد اقتصاد مقاومتی در نخستین روز کاری فعالیت خود را در یکی از صنایع بزرگ استان آغاز کرد.

زمانی قمی افزود: این کارخانه با کمک دولت و قوه قضائیه به تولید بازگشت و هم اکنون با ظرفیت بالای 80 درصد در سه شیفت کاری به فعالیت مشغول است.

وی ادامه داد: تا کنون 37 نشست اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برگزار شده است و توانسته زمینه پرداخت 675 میلیارد تومان تسهیلات به 950 واحد استان را فراهم کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: 151 واحد تولیدی استان که با مشکل مواجه بودند امسال به چرخه تولید بازگشتند و علاوه بر حفظ اشتغال گذشته زمینه اشتغال جدید نیز در آنها فراهم شد.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: استان مرکزی با دارا بودن مفاخر و سیاست مداران بزرگی همچون امام خمینی(ره) نقش بزرگی در تاریخ، منطقه و جهان داشته است.

محمود زمانی قمی افزود: در مدت 200 سال گذشته هیچ بخشی از کشور به میزان استان مرکزی مشاهیر در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی تقدیم کشور نکرده است.

وی ادامه داد: استان مرکزی در حوزه اقتصادی با تولید 16 میلیون لیتر بنزین کشور در استان، برخورداری از متنوع ترین پتروشیمی، صنایع فلزی و خوشه های مختلف صنایع نقش بزرگی و تعیین کننده ای در کشور داشته که حفظ این جایگاه نیازمند توجه ویژه مسئولان اجرایی و قضایی به این استان دارد.

 حجت السلام والمسلمین محمد جعفر منتظری نیز اظهار کرد: از دادستان های کشور مجدانه خواسته می شود بر اساس اجرای قانون دفاع از حقوق عامه شامل منابع طبیعی، رودخانه ها، جنگل ها، دریاها را در دستور کار خود قرار دهند تا این ذخایر برای نسل های آینده محفوظ و مصون باقی بماند.

وی ادامه داد: نیاز است همه دستگاه های اجرایی، قضایی، انتظامی و اطلاعاتی همه امکانات خود را برای دفاع از حقوق عامه مردم بسیج و برای تحقق این مهم ایستادگی کنند و دادستان ها نیز مکلف هستند با دفاع از این مهم کوتاهی دستگاها را در این زمینه به دادستانی کل کشور اطلاع رسانی کنند.

دادستان کل کشور بیان کرد: مسئولان و دستگاه های اجرایی در زمینه حقوق عامه اگر بخواهند گامی برای مردم بردارند باید این مهم بر اساس در چارجوب قانون انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری برخی از مشکلات صنایع استان مرکزی گفت: تشکیل کمیته متشکل از همه مسئولان اجرایی و قضایی یکی از راهکارهای حل این مشکلات، افزایش تولید و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام عمل مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.

دادستان کل کشور افزود: افزایش تولید، ایجاد رونق اقتصادی در استان مرکزی با ظرفیت های بزرگ اقتصادی و صنعتی نیازمند تدبیر، تعامل و همکاری سایر دستگاه ها با یکدیگر دارد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری برنامه ریزی را یکی نشانه های مدیریت صحیح در جامعه عنوان کرد و گفت: فعالیت هایی که در آنها برنامه ریزی وجود نداشته باشد محکوم به شکست بوده و راه به جایی نخواهند برد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی با برنامه ریزی و مدیریت توانسته کشور را به سمت پیشرفت و توسعه هدایت کند و هم اکنون نیز برای ادامه این راه، توسعه هر چه بیشتر کشور و پیشبرد اهداف نظام برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی در مرحله تصویب قرار دارد.

دادستان کل کشور افزود: همه مشکلات اقتصادی را نباید به پای تحریم گذاشت.

حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را راه نجات اقتصاد کشور و عبور از تحریم ها می دانند و بر این اساس باید مسئولان این مهم را در دستور کار خود قرار دهند و برای تحقق آن تلاش کنند.

دادستان کل کشور یادآور شد: مقام معظم رهبری در ابتدای سالجاری فرمودند دولت مردان در پایان سال اقدام های خود را در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را به مردم گزارش دهند.

دادستان کل کشور قانون را ملاک کار همه دستگاه ها و مسئولان عنوان کرد و گفت: دستگاه ها و مسئولان اگر در مرز قانون حرکت کنند مردم در سختی ها به کمک مجریان کشور می آیند.

حجت الاسلام و والمسلمین منتظری ادامه داد: مدیران و مسئولان حق اعتماد به دشمن را ندارند در حالی که 38 سال دشمنی آنان را تجربه کرده ایم.

گالری تصاویر


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها