Portal_background_image

راهپيمايي اربعين

مشاور استاندار مرکزی در امور روحانیون گفت: راهپیمایی اربعین جلوه‌گاه با شکوهی از حقانیت خون سید‌الشهدا(ع) و دیگر شهدای جوامع مسلمین است که هرگز کمرنگ نخواهد شد.

مشاور استاندار مرکزی در امور روحانیون گفت: راهپیمایی اربعین جلوه‌گاه با شکوهی از حقانیت خون سید‌الشهدا(ع) و دیگر شهدای جوامع مسلمین است که هرگز کمرنگ نخواهد شد.

حجت‌الاسلام حسین بکتاش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مرکزی، در خصوص تأثیرات راهپیمایی اربعین بر اثبات حقانیت قیام امام حسین(ع) افزود: امام حسین‌(ع) هرچه داشت برای رضای خدا فدا کرد. موج حرکت مشتاقان امام حسین(ع) به سمت سرزمین کربلا تا روز قیامت ادامه‌دار بوده و آثار این جریان عظیم در جامعه اسلامی هویدا بوده و خواهد بود.

بکتاش تصریح کرد: این خون با گذشت هزار و 400 سال هنوز جوشش داشته و جوانان را با پای پیاده به طرف حسین(ع) در کربلا می‌کشاند. اگر این عشق پاک و چنین حرکاتی وجود نداشت، حرکت جوانان به سمت اسلام هم با سختی‌هایی روبرو می‌شد.

مشاور استاندار، این راهپیمایی پرشور را مسیری برای رسیدن به خدای متعال دانست و گقت: این پیاده‌روی تنها ظاهر قضیه است و در باطن باعث رشد و پویایی و بالندگی و بلوغ فکری افراد می‌شود.

وی تصریح کرد: فراهم شدن ظرفیت‌های فرهنگی، دینی و اخلاقی از دیگر برکات این راهپیمایی است که باعث ایجاد هم‌بستگی، همدلی و اتحاد ملت‌های مسلمان و سایر کشورهای شیعه می‌شود. این راهپیمایی و حضور نشانه هم‌بستگی و چنگ زدن به ریسمان الهی است و روح جامعه را به سمت حسین(ع) سوق می‌دهد.

مشاور استاندار مرکزی در امور روحانیون در ادامه اظهار کرد: پیاده‌روی بزرگ اربعین تأثیرات منطقه‌ای و جهانی نیز به همراه دارد و علاوه بر نزدیک کردن کشورهای اسلامی به یکدیگر، قدرت‌های جهان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: این جنبش بزرگ نشان از آن دارد که آحاد جامعه شکست نخواهد خورد، چرا که تحت لوای یک ولایت بوده و متحد هستند، همچنین بر کشورهای غربی آشکار می‌شود که نباید با این مسلمانان که تحت یک لوا و پرچم گام برمی‌دارند، به مبارزه برخیزند. دشمنان اسلام باید نظر خود را نسبت به جهان اسلام و تشیع، جمهوری اسلامی ایران و منطقه تغییر دهند.

بکتاش بیان کرد: اینکه جمهوری اسلامی به سوی قرب الی‌الله حرکت می‌کند و قادر است در مقابل جهان کفر ایستاده و مبارزه کند، از دیگر تأثیرات منطقه‌ای راهپیمایی اربعین است.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها