Portal_background_image

شروع سال تحصيلي 95-96 حوزه علميه امام جعفر صادق (ع) شهرستان قشم

آئین آغاز سال تحصیلی 96 - 95 حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) قشم با سخنرانی امام جمعه این شهرستان آغاز شد.

حجت الاسلام والمسلمین بکتاش ساری مشاور استاندار مرکزی در امور روحانیون به دعوت امام جمعه محترم شهرستان قشم در آئین شروع سال تحصیلی 95-96 حوزه علمیه این شهرستان شرکت نمود.

در حاشیه این مراسم حجت الاسلام بکتاش به اهمیت تربیت طلاب و روحانیون علوم دینی اشاره کرده و افزودند:پرورش طلاب در زندگی فردی ، دینی و اجتماعی افراد تاثیر به سزایی خواهد داشت.

ایشان همچنین خاطر نشان کردند:در گذشته روحانیون و علما منشا خیرات و برکات زیادی بودند و حتی در حل مشکلات و مسائل خانواده ها و مردم بسیار چاره ساز و گره گشا بودند.

در این مراسم  مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) نیز گفت:همه روستاهای شیعه نشین جزیره به برکت حوزه علمیه امام صادق (ع) از هدایت طلاب بهره مند هستند. 

حجت الاسلام مرتضی جوکار افزود: طلاب حوزه علمیه قشم سربازان خط مقدمی هستند که به لطف خداوند برای هدایت مردم در سربازخانه امام جعفر صادق (ع) مشغول تحصیل شده اند.
وی اضافه کرد: طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) قشم در تمام روستاهای شهرستان حضوری پررنگ دارند و در زمینه هدایت مردم با برگزاری نمازهای یومیه و آئین های اسلامی، نقش آفرینی می کنند.
مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) قشم اظهار کرد: این حوزه از سال 1386 فعالیت خود را در شهر قشم آغاز و تاکنون 105 طلبه را به صورت حضوری و غیر حضوری (95 طلبه حضور مستقیم در کلاس درس و 10 طلبه به صورت غیر حضوری) برای کمک به نیازهای دینی مردم تربیت کرده است.
وی گفت: 40 طلبه جوان نیز در نخستین روز از سال تحصیلی 96 – 95 حوزه علمیه امام صادق (ع) قشم با حضور در کلاس درس و فراگیری علوم دینی، به جمع طلاب این مدرسه دینی اضافه می شوند.
حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه امروز از 9 طلبه ممتاز سال گذشته حوزه علمیه امام صادق (ع) تجلیل می شود، گفت: طلاب جوانی که از برکات دروس اخلاق امام جمعه شهرستان قشم در طول سال تحصیلی بهره مند شدند و اثرات اخلاقی آن را در رفتار و کردار خود نمایان می کنند نیز از سوی حوزه علمیه امام صادق (ع) تجلیل می شوند.
به گزارش ایرنا، سال تحصیلی 96 – 95 حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) قشم امروز با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار، حجت الاسلام بکتاش ساری مشاور استاندار مرکزی و شماری از مسئولان سازمان منطقه آزاد و اداره های شهرستانی، فرمانده انتظامی و فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه قشم، آغاز به کار کرد.


دسته بندی

مسئول دفتر


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها