Portal_background_image

مشاور استاندار استان مركزي: ترويج دين مبين اسلام وظيفه اصلي طلاب است

حجه الاسلام والمسلمین بکتاش ساری گفت: طلاب وظیفه راهنمایی و ترویج دین مبین اسلام در بین اقشار مختلف مردم جامعه اسلامی را بر عهده دارند که این امر در ابتدا مستلزم تلاش و کوشش فراوان در امر تحصیل و سپس اجرای این آموزه ها به بهترین نحو است.

حجت الاسلام حسین بکتاش مشاور استاندار استان مرکزی در امور روحانیون در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری رسا در استان مرکزی، بیان داشت: طلاب از زمانی که وارد حوزه های علمیه می شوند دارای هدف و انگیزه هستند و در راستای هدف خود تلاش و کوشش می کنند و ساعی هستند و توانمند می شوند.

ایشان افزودند: طلاب وظیفه راهنمایی و ترویج دین مبین اسلام در بین اقشار مختلف مردم جامعه اسلامی را بر عهده دارند که این امر در ابتدا مستلزم تلاش و کوشش فراوان در امر تحصیل و سپس اجرای این آموزه ها به بهترین نحو است.

مشاور استاندار استان مرکزی اضافه کرد: طلاب پس از گذراندن دوران طلبگی به صورت جدی به کار خود ادامه می دهند زیرا خود شخص این راه و هدف را برگزیده است و در راستای دستیابی به هدف خود از تمامی نیرو و توان خود استفاده می کند.

وی خاطر نشان کرد: شخص با انگیزه و شناخت توانایی ها و استعدادهای خود این راه را برگزیده و با جهد، کوشش و تلاش به هر مرحله ای که در علم فقه، فقاهت و حوزوی می خواهد، دست پیدا می کند و امروز دامنه علوم حوزوی از فضای مسأله صرف فقط فقه و اصول خارج شده است.

شاگردی مکتب امام صادق (ع) و جهاد نفس

حجت الاسلام بکتاش ابراز داشت: طلاب حوزه علمیه غیر از فقه و اصول، تاریخ اسلام، مسائل معارف، عقیدتی و مسائل مربوط به الهیات و امور اسلامی را مورد بررسی، تحقیق و پژوهش قرار می دهند و شاهد موفقیت های آنان در این زمینه نیز بوده ایم.

ایشان ابراز داشتند: طلاب حوزه علمیه زمانی به طلبگی خود افتخار می کنند که شاگردی مکتب امام صادق (ع) را بکنند و این موضوع تنها به درس خواندن محدود نمی شود بلکه طلبه باید همزمان با درس خواندن با جهاد نفس و کارهای دینی، شرعی، خدایی و پیامبری به طلبه بودن خود افتخار کند.

الزامات نشاط علمی و اخلاقی طلاب

حجت الاسلام بکتاش افزود: طلبه زمانی که توانست یک نفر را از نظر روحی بپروراند و تعالی ببخشد همانند این است که یک جامعه اسلامی را از منجلاب افکار شیطانی، برنامه های پلید دشمنان اسلام و انحطاطات غربی و شرقی مصون داشته است و به سمت خداوند سوق داده است که این موضوع کمال یک طلبه را نشان می دهد.

مشاور استاندار استان مرکزی الزامات نشاط علمی و اخلاقی طلاب را به عمل درآوردن دانش خود دانست و افزود: زمانی که طلبه حوزه مسائل و موضوعات را به خوبی فرا بگیرد و به درستی اجرایی کند، الزامات نشاط علمی و اخلاقی را انجام داده است.

گالری تصاویر


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها