Portal_background_image

هشتمين جلسه شوراي اداري استان با حضور حجت الاسلام والمسلمين آقاي دكترعلوي ، وزير اطلاعات

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات در محل استانداری برگزار شد، گفت: امنیت و آرامش رکن کلیدی و پایه در توسعه پایدار است و به برکت مجاهدت همه دلسوزان، امنیت پایدار در کشور حاکم است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: باوجود نا امنی در منطقه خاورمیانه ایران اسلامی از ضریب امنیتی مطلوبی برخوردار است و با الهام گیری از تعامل همه دستگاه های اجرایی احساس امنیت پایدار در این استان نیز مشهود است.

وی بیان کرد: امنیت پایدار، اعتماد مردم به مسئولان و مسئولان به مردم مرهون تلاش های نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، بسیج، سپاه و سایر تلاشگران این حوزه است.

استاندار مرکزی ادامه داد: اگر فتنه داعش در منطقه خاورمیانه به خاموشی رسیده به دلیل تلاش و پایداری همه نیروهای دلسوز انقلاب بوده است که سرمایه ای مهم برای کشور محسوب می شود.

آقازاده اظهار کرد: با وجود اینکه عراق و سوریه در خاموشی فتنه داعش نقش موثری داشتند اما نقش جمهوری اسلامی در این راستا بسیار موثر و پررنگ بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همکاری و تعامل موثر در بین دستگاه های اجرایی و انتظامی و امنیتی استان برقرار است گفت: در نشست های شورای تامین استان مرکزی بر هماهنگی برون دستگاهی تاکید ویژه است و این امر موجب شده که توسعه در ابعاد مختلف آهنگ مطلوبی داشته باشد و معضلات حوزه اقتصادی در استان مرکزی با شرایط موثری حل و فصل و پیگیری شود.

وی تصریح کرد: استان مرکزی از قطب های مهم اقتصاد کشور است که به لحاظ استقرار کارخانه ها و صنایع متعدد، از شرایط ویژه ای برخوردار است و در بخش صنعت و کشاورزی تولید کنندگان با وحدت و همدلی مسیرهای خوبی را طی کرده اند و موفقیت ها روز به روز در حال افزایش است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه لایحه بودجه سال 97 به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده گفت: این لایحه با برنامه ریزی و اظهار نظرهای کارشناسانه از سوی وزرای دولت دوازدهم تدوین شده است.

آقازاده عنوان کرد: مسیر اقتصادی دولت با تصویب و پیگیری بودجه هموار می شود و رییس جمهوری نکات مطلوبی را در سخنرانی خود در مجلس شورای اسلامی بیان کردند.

وی گفت: سال 97 سال شکوفایی در بخش های مختلف به ویژه بخش اقتصادی خواهد بود و باید با جدیت و برنامه به پیش رفت.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد:بیت المقدس نخستین قبله مسلمانان، کانون وحی، قلب فلسطین و پایتخت معراج حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) است و نباید دستخوش سیاست های سلطه گرایانه استکبار جهانی شود.

امام جمعه اراک اظهار کرد: جنایتکاران اسرائیل و آمریکا و سازمان های جاسوسی اروپا با بهره گیری از ظرفیت عربستان سعودی در صدد ایجاد نفاق و اختلاف در جوامع اسلامی هستند که تنها راه مقابله با توطئه های این دشمنان قسم خورده اسلام گسترش و حدت و همدلی در جهان اسلام است. 

وی در ادامه سخنان خود مسئولیت در جامعه ایران اسلامی را موهبتی الهی دانست و گفت: مسئولان باید خدمتگزاری بی منت و دلسوزانه به امت اسلامی را سرلوحه امور خود قرار دهند. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: شرط موفقیت در مسئولیت ها، برخورداری از انگیزه های الهی و معنوی است و در صورتی که هوا و هوس های نفسانی بر انسان غلبه کند، بدون شک از مسیر خدمتگزاری خارج شده و دنیا و آخرت خود را به تباهی می کشاند. 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال 97 از سوی ریاست جمهوری به مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت باید در صرفه جویی ها و اولویت بندی برنامه های کشور، با دولت همکاری کند چرا که منابع مالی دولت محدود است و نمی توان همه مسئولیت ها را بر عهده دولت گذاشت. 

آیت الله دری نجف آبادی گفت: رسیدگی و امداد رسانی به مردم زلزله زده غرب کشور اولویت اول و اصلی کشور است که دولت و مجلس باید نسبت به حل مشکلات مردم این مناطق در اسرع وقت اقدام کنند. 

وی در ادامه سخنان خود وحدت و همدلی را شیرازه نظام اسلامی دانست و گفت: با همت والای نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، آرامش و ثبات مثالی زدنی در کشور حاکم شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی نیز در این آیین گفت: سرمایه گذاری شرکت رنو در ساوه بیش از 18 هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای استان به همراه دارد. 

محمدرضا منصوری افزود: با وجود دستور شخص ریاست جمهور و امضاء وزرا مبنی بر حمایت از شرکت رنو برای سرمایه گذاری در شهرستان ساوه، برخی تنگناها در راه استقرار این سرمایه گذاری پسابرجام وجود دارد.

وی گفت: با سرمایه گذاری این شرکت در ساوه بیش از 6 هزار فرصت شغلی مستقیم و یکصد هزار فرصت شغلی غیر مستقیم در منطقه ایجاد می شود بنابراین از مسئولان و دولتمردان انتظار می رود نسبت به حمایت از این سرمایه گذاری اقدام کنند.

گفتنی است در این نشست  آیین تکریم و معارفه معاونین استانداری مرکزی نیز انجام شد که بر این اساس فتح الله حقیقی و مهدی زندیه وکیلی به عنوان معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون هماهنگی امور عمرانی منصوب و از زحمات شکرالله حسن بیگی و عزیز فیلی معاونین پیشین تقدیر شد.

سعید فرخی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی معرفی و از زحمات ظفر افشون معاون پیشین تقدیر شد.

به گزارش ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات اظهار کرد: امنیت با فضای بسته و خفقان میسر نمی شود و و با این فضا خیر و برکتی نصیب جامعه نخواهد شد.

وی بیان کرد: شرایط نشاط و شادابی در جامعه فراهم شده و نیروهای وزارت اطلاعات با اقتدار هر چه تمام در این شرایط امنیت و آرامش امت اسلامی را فراهم می کنند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: براساس نظر سنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 95، وزارت اطلاعات رتبه سوم را از حیث رضایت مردمی در بین دستگاه های اجرایی کشور کسب کرده و این مهم، یک افتخار و سرمایه ارزشمند برای وزارت اطلاعات است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به ناامنی های گسترده در کشورهای منطقه افزود: در شرایطی که مردم مظلوم کشورهای منطقه از قبیل عراق و سوریه به دست گروهک های تکفیری به شهادت می رسیدند و این 2 کشور در ناامنی مطلق به سر می برد، اما جمهوری اسلامی ایران با همت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و حضور مردم دلسوز همیشه در صحنه، بیشترین امنیت و آرامش را تجربه کرد. 

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کانون توجه تروریست هاست اما با فعالیت و تلاش مسئولان حفاظتی و امنیتی 10 ها جریان تروریستی در نقاط مختلف کشور خنثی شده و توطئه دشمنان به خودشان بازگردانده شد.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: رعایت اصول اخلاقی یکی دیگر از محورهای فعالیت این وزارتخانه است و برخورد اخلاق مدار با مردم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت: پایمال شدن کرامت انسان ها موجب افزایش ناهنجاری های اجتماعی می شود.

وی، شکست گروه های تروریستی را نتیجه وحدت و همدلی مسلمانان دانست و بیان کرد: استمرار این روند می تواند جهان اسلام را در همه زمینه ها پیروز و توطئه های دشمنان را خنثی سازد.

وزیر اطلاعات افزود: اختلاف بین جوامع اسلامی، هلاکت و نابودی امت ها را به دنبال دارد و برای جلوگیری از این مهم و غلبه بر دشمنان اسلام، باید آموزه های دین مبین اسلام سرلوحه امور قرار گیرد و با وحدت و انسجام توطئه های دشمنان خنثی شود.

حجت الاسلام و المسلمین علوی عنوان کرد: امنیت زیرساخت رشد و توسعه در همه بخش ها است و وزارت اطلاعات راهبرد خود را صیانت از امنیت اقتصادی و مقابله با مفاسد اقتصادی قرار داده و در این راه تمام ظرفیت ها را به کار گرفته است.

وی گفت: اساتید دانشگاه ها، دانشجویان، طلاب، دانش آموزان و همه بخش های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه در سایه امنیت می توانند به نخبگی و شکوفایی دست یابند، بنابراین همکاری آحاد ملت با وزارت اطلاعات وظیفه ای همگانی است.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود به محبوبیت مدیران کل این وزارتخانه در استان ها اشاره کرد و گفت: بر اساس چرخش نخبگان باید تجارب افراد در استان های دیگر به کار گرفته شود. 

گفتنی است در این آئین وزیر اطلاعات از زحمات مدیرکل پیشین اداره کل اطلاعات استان مرکزی تقدیر کرد و مدیر جدید این اداره کل را نیز معرفی کرد .

گالری تصاویر


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها